Чому колодки “пищать”.

     Почнемо з головного. Гарантія Friction Master один рік на гальмівні колодки (або до зносу фрикційного матеріалу) на цілісність конструктиву та, що дуже важливо, гарантія на відсутність того самого “писку” від гальмування. Є ряд гарантійних умов, проте Friction Master з гордістю та впевненістю у власному продукті заявляє – гальмівні колодки Friction Master не “пищать“.

     Тепер, щодо того чому колодки інших виробників створюють не зовсім приємні слуху водія та оточуючих шуми.

     По-перше, від неякісного матеріалу. По-друге, від неякісних інновацій. Так, в США в декількох штатах прийнято закон про обмеження використання міді в гальмівних колодках яка завдає шкоди природі. Але треба розуміти, що мідь не тільки дуже корисний для фрикційних та інших властивостей колодки матеріал, але і дуже дорогий. Замість нього можна використовувати сталь, наприклад, що дешевше. І на хвилі тренда багато виробників почали в один голос кричати, що вони відмовляються від міді! Хоча у них її могло і не бути зовсім… Але це на їх совісті… Так ось, щоб відмовитися від міді і при тому залишити рівень якості колодки, потрібно її замінити на інші якісні матеріали, і їх склад та пропорції ще потрібно розробити. Friction Master, для прикладу замінює у складі фрикційного матеріалу мідь на алюміній. Та це поки не всім виробникам навіть середнього рівня під силу. Ось і пищать у них колодки…

      І взагалі, шум від колодки – це не завжди вина колодки. Найпоширеніші причини – це старі або відсутні установчі комплекти, не доглянуті супорти і скоби, не сумісні диски. Тому ми рекомендуємо використовувати всі ці компоненти від одного виробника. У США – такий стійкий тренд.

      P.S. Етапи мінімізації рівня міді у фрикційному матеріалі гальмівних колодок.

     Згідно з прийнятими в США в 2010 р законопроектів, виробники гальмівних колодок повинні мінімізувати кількість сполук міді в виробленої продукції. Існує три етапи мінімізації рівня міді і важких металів в гальмівних колодках. Кожному етапу відповідає графічний індикатор:

Рівень А (2015 р) – не містить важких металів, питома вага міді більше 5%.

Рівень B (2021 г) – питома вага міді від 0,5% до 5%.

Рівень N (2025 р) – питома вага міді менше 0,5%.

З 2015 р всі нові колодки Friction Master® відповідають рівню N.