Як визначити знос гальмівних колодок?!

     Якість гальмування безпосередньо залежить від надійності і справності гальмівної системи в цілому, і стану дисків і колодок зокрема. Не можна керувати транспортним засобом з несправними гальмами – це правило №1, про який пам’ятає кожен водій. У зв’язку з цим необхідно знати, як визначити знос гальмівних колодок.
Проблема полягає в тому, що вони піддаються дуже високому навантаженні. Тому з часом виникає природна необхідність провести їх заміну. Час від часу слід проводити діагностичний огляд, який дозволить виявити несправності.

     Причини зносу гальмівних колодок.

     Як вже було сказано, колодки та диски піддаються величезному навантаженню, так як вони фактично гасять всю кінетичну енергію автомобіля, що рухається.
Не тільки пройдену відстань визначає ступінь зносу. Величезний вплив робить безпосередньо стиль водіння.

     Якщо ви віддаєте перевагу спокійну їзду, позбавлене різких стартів і гальмувань, то колодки можуть залишатися в порядку навіть після значного пробігу. Але якщо ви часто їздите на щільних міських дорогах, і любите різко гальмувати перед кожним світлофором, то ваші колодки можуть прийти в непридатність вже досить скоро.

     Характерні ознаки зносу гальмівних колодок.
     Такі ознаки вказують на несправність:
     ⁃ Удари при різкому гальмуванні;
     ⁃ Довгий гальмівний шлях;
     ⁃ Неадекватне і дивна поведінка гальмівної системи;
     ⁃ Поява пилу і металевої стружки на колодках та інших елементах.

     Діагностика стану гальмівних колодок.

     Тобто головним способом визначення несправностей є особисті відчуття водія. Він, як правило, прекрасно знає, як повинен вести себе автомобіль на дорозі, тому будь-які відхилення тут же дають про себе знати.
Суть полягає в тому, що колодки з часом стираються нерівномірно, через що кожне колесо гальмує з різним ступенем ефективності. На тій колодці, яка піддавалася більш високої навантаженні, утворюється більше тріщин і сколів. У результаті цього вона буде видавати більше шумів і почне сильніше стукати при гальмуванні.
Яскравим прикладом того, що гальмівні колодки вимагають заміни, стає зниження ефективності системи в цілому. Якщо при гальмуванні педаль доводиться вичавлювати сильніше звичайного, значить має місце значний знос. В деяких випадках буває, що гальмівна система спрацьовує надто різко, це теж говорить про поганий стан колодок.

     Особливості передніх і задніх гальмівних колодок.

     Під час їзди найбільше навантаженню піддаються передні гальмівні колодки, в результаті чого вони мають набагато менший термін служби, ніж задні. У зв’язку з цим окремі компанії-виробники навіть встановлюють спеціальні датчики, контролюючі стан колодок. Якщо такого пристрою немає, необхідно самостійно проводити огляд і діагностувати стан.
Термін служби задніх гальмівних колодок приблизно в три рази більше, ніж передніх, тому з ними проблем виникає набагато менше.
Тим не менш, забувати про них все одно не варто. Як тільки вони приходять в непридатність, відразу ж необхідно проводити ремонт.
     Якщо регулярно проводити дану процедуру у відповідності з усіма вимогами, то автомобіль буде повною мірою відповідати всім встановленим вимогам безпеки. Завдяки цьому можна не турбуватися про те, що під час руху щось може піти не так. Навіть якщо у вас немає часу особисто займатися ремонтом, ви все одно повинні знати, як визначити знос гальмівних колодок і дисків. У разі необхідності можна просто відігнати автомобіль в найближчий сервісний центр, де буде проведена заміна. Не варто чекати, коли необхідність технічного огляду постане дуже гостро.